Dilovası Osb 2.Kısım Yeşil Irmak Cad. No:25 Dilovası / Kocaeli

Satine Cam

Asitle matlaştırma veya satina işlemi camın yüzeyinden asitle silisyum parçalarının uzaklaştırılması işlemidir. Böylece cam yüzeyinde mikroskobik çukurlar oluşur ve gözümüz farklı yönlere ışık kırılmalarından dolayı camı beyaz görür. Kumlamalı cama göre en büyük avantajı parmak izlerini tutmaması ve çok daha kolay temizlenebilmesidir. Kumlamalı cama göre çok daha pürüzsüz bir yüzeye sahiptir.

   Satina ürünlerimiz genellikle iç dekorasyon ve mobilya sektöründe uygulanır. Cam çeşitliliği olarak düz cam, renkli cam, ayne, ekstra clear camlar satina işleminde kullanılır. Satina camlar temperlenebilir, bombe verilebilir ve diğer tüm cam işleme proseslerinde işlenebilir.
  Bronz , beyaz , mavi ve yeşil renklerde üretilebilmektedir.
     
  Gelişimi
 
  Satina cam ya da dünya üzerinde bilinen ismiyle Saten cam , ilk olarak 1880li yıllarda İngültere ve Amerika Birleşik Devletleri'nde uygulanıp kullanılmaya başlandı,
 
  Satina Mat Cam
 
  Düz camın bir ya da iki yüzeyinin, asit koparma işleminden geçirilmesi ile elde edilir. Çeşitli renklerde üretilebilen, dekoratif özellikli, ışık ve görüntü geçirgenliğini %80 oranında düşüren camlardır.
img