Dilovası Osb 2.Kısım Yeşil Irmak Cad. No:25 Dilovası / Kocaeli

Isı Cam Konfor

Bildiğimiz Isıcam ünitelerine ek olarak 2. yüzeyinde MF ısı ve güneş kontrol kaplaması bulunduran yüksek ışık geçirgenliğine sahip, içten renksiz, dıştan sadece belirli açılarda uçuk mavi parıltıları olan çok amaçlı bir iklim kontrollü yalıtım ünitesidir
ısıcam konfor,güneş kontrolü yapabilmek için renkli / reflektif camlardan farklı olarak, renk ve yüksekyansıtıcılıktan yararlanmamakta, ışık geçirgenliğinden ödün vermemektedir.
ısıcam konfor, yüksek performansı ve doğal görünümü ile mimarlara yepyeni imkanlar sağlamaktadır. %70 ışık geçirgenlik katsayısının, %46 güneş radyasyon enerjisi toplam geçirgenliğine bölünmesi ile elde edilen 1.52 seçicilik indeksi Isıcam-konfor için üstün bir performans göstergesidir.
ısıcam üniteleri, üretim ile montaj yerindeki hava basıncı farklılıkları nedeni ile deformasyona uğrar. Bunu önlemek amacı ile ünite kısa kenarına montaj esnasında kapatılmak üzere üretim yerinde ufak bir delik açılır ve buraya Basınç Dengeleme Talimatına uygun olarak basınç dengeleme balonu veya tıkacı takılır.

Isıcam Konfor' un Üstünlükleri

1.     Kaplamasız Isıcama göre pencerelerde ısı kaybını %40 azaltır.

2.       2. Işık girişini azaltmadan güneş kontrolü sağlar.

3.       3. Güneş enerjisinin yakıcı etkisini azaltır.

4.       4. İçten bakan gözlemci için aydınlık ve rahatlatıcı görüntü.

5.       5. Camların odaya bakan yüzeylerindeki buğulanmayı azaltır.

6.       6. Kışın soğuk, yazın sıcak pencere önü sorununa çözüm getirerek odanın bütününe yayılmış rahatlık sağlar.

7.       7. Bina ısısının dışa kaçışını yavaşlatarak ısıtma enerjisi tüketimini ve güneş ısısını daha az içeri alarak soğutma enerjisi tüketimini azaltır.

8.       ısıcam konfor'da kaplama dış camın iç yüzeyinde yer almaktadır.

ısıcam'a ara boşluğuna kuru hava yerine Argon gazı doldurulması halinde, Isı geçirgenlik katsayısında 0.2-0,3 W/m2K değerinde bir iyileşme sağlanabilmektedir
img