Dilovası Osb 2.Kısım Yeşil Irmak Cad. No:25 Dilovası / Kocaeli

Isıcam Sinerji

Isıcam Sinerji  , bildiğimiz Isıcam Ünitelerine ek olarak 2. veya 3. yüzeyinde Low-E ısı kontrol kaplaması bulunduran renksiz cama yakın görünüşlü bir yalıtım ünitesidir.
Kış şartları için geliştirilmiş olan Isıcam S ünitelerinde Low-E kaplama kışları çok soğuk geçen bölgelerde pasif güneş kazançlarından maksimum yarar sağlamak için 3. yüzeyde ılıman iklim bölgelerinde kış ve yaz şartlarını dengeleyerek optimum fayda sağlamak için ise 2. yüzeyde kullanılmalıdırKış şartları için geliştirilmiş olan Isıcam S ünitelerinde Low-E kaplama kışları çok soğuk geçen bölgelerde pasif güneş kazançlarından maksimum yarar sağlamak için 3. yüzeyde ılıman iklim bölgelerinde kış ve yaz şartlarını dengeleyerek optimum fayda sağlamak için ise 2. yüzeyde kullanılmalıdır.
ısıcam üniteleri, üretim ile montaj yerindeki hava basıncı farklılıkları nedeni ile deformasyona uğrar. Bunu önlemek amacı ile ünite kısa kenarına montaj esnasında kapatılmak üzere üretim yerinde ufak bir delik açılır ve buraya  Basınç Dengeleme Talimatına uygun  basınç dengeleme balonu veya tıkacı takılır.

Isıcam Sinerji'nin Üstün Özellikleri

1.Kaplamasız Isıcam' a göre pencerelerde ısı kaybını %36 azaltır.

2.Pencere önlerinde soğuk bölge oluşmasını önleyerek odanın tam olarak kullanılmasını sağlar.

3.Camların odaya bakan yüzeylerindeki buğulanmayı azaltır.

4.Bina içinden dışarı giden ısıyı azaltarak,güneş ısısının bina içine girişini yüksek tutarak ısıtma giderlerinden tasarruf sağlar.

ısıcam Sinerji'de kaplama dış camın iç yüzeyinde yer almaktadır.
ısıcam ara boşluğuna kuru hava yerine Argon gazı doldurulması halinde, Isı geçirgenlik katsayısında 0.2-0,3 W/m2K değerinde bir iyileşme sağlanabilmektedir.
img